ody Beauty Clinic

Wypełnianie zmarszczek i wolumetria twarzy

Wypełnianie zmarszczek i wolumetria twarzy

Wraz z upływem czasu w skórze dochodzi do zaniku włókien kolagenowych i pojawiania się zmarszczek. Do tego dochodzi naturalnie postępująca z upływem czasu utrata objętości skóry i tkanki podskórnej. Skóra dodatkowo narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne czy palenie papierosów, starzeje się dużo szybciej. Stosując medyczne substancje wypełniające na bazie kwasu hialuronowego można zniwelować ten przykry efekt.

Niedoskonałości w postaci pogłębionych bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza czy zmarszczek „marionetkowych” można usunąć wstrzykując odpowiednio dopasowane przez lekarza preparaty z kwasem hialuronowym o różnym stężeniu i usieciowaniu.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze człowieka.

Jak wygląda zabieg

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, na której ustalana jest obecność wskazań do zabiegu, weryfikacja przeciwskazań, przedstawienie możliwych efektów i szczegółowe zaplanowanie techniczne zabiegu.

Sam zabieg trwa od 15 do 40 minut. W razie potrzeby stosujemy znieczulenie miejscowe. Efekt zabiegu jest natychmiastowy, chociaż remodeling i stymulacja skóry może trwać jeszcze długo. Tuż po zabiegu może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie w okolicy iniekcji, a także drobne siniaki i nierówności, które ustępują z czasem. Efekt zabiegu w zależności od dobranego preparatu i indywidualnych predyspozycji pacjentki utrzymuje się zwykle od 6 do 12 miesięcy. Substancja powoli wchłania się i efekt stopniowo i naturalnie zanika. Pacjentka bez większych ograniczeń może wrócić do aktywności codziennej. Zaleca się jednak unikanie wysiłku fizycznego i sauny na kilka dni po zabiegu.

Zalecana jest wizyta kontrolna 2-4 tygodnie po wykonaniu zabiegu.

Używając preparatów zawierających stabilizowany kwas hialuronowy o dużej gęstości możemy modelować rysy twarzy i dodawać objętości w miejscach naturalnego ubytku. Najpopularniejsze są: konturowanie kości policzkowych, wolumetria skroni, korekta kształtu nosa, asymetria twarzy. Dzięki temu twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd. Tutaj niezwykle ważna jest prawidłowa kwalifikacja pacjentki, odpowiednio dobrany preparat i poprawne wykonanie zabiegu w warunkach gabinetu lekarskiego.

Czy efekt zabiegu jest odwracalny?

Wraz z upływem czasu, zwykle po 6-12 miesiącach, dochodzi do rozkładu użytego wypełniacza i zanikania efektów zabiegu. W przypadku nierównomiernej dystrybucji kwasu, wystąpienia grudek i innych istnieje możliwość szybkiego rozpuszczenia preparatu. W tym celu stosujemy hialuronidazę.

Przeciwskazania do zabiegu:

5
ciąża i karmienie piersią
5
choroby autoimmunologiczne
5
uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych
5
skłonność do bliznowacenia
5
infekcje skóry
5
leki przeciwkrzepliwe

Należy pamiętać, że efekt zabiegu nie jest jednakowy u każdego i składa się na niego nie tylko sposób wykonania zabiegu ale też predyspozycje indywidualne i stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.

Opracowanie: Nina Miązek-Zapała